نیک نصر » مقالات » اهمیت طراحی سایت

اهمیت طراحی سایت

اهمیت طراحی سایت

طراحی سایت یکی از مهمترین موارد در بحث بازاریابی و جذب مشتریان برای کسب و کارها محسوب می شود. از این رو مهم است که اهمیت طراحی سایت را برای سازمان یا کسب و کار خود به درستی درک کنید. زیرا 66 درصد مردم ترجیح می دهند تا اگر محتوایی را در فضای مجازی مشاهده می کنند، آن محتوا ساده و در عین حال زیبا باشد. به همین دلیل باید به ظاهر و طراحی وبسایت خود بسیار اهمیت دهید.

در این مقاله قرار است به طور کامل به دلایل اهمیت طراحی سایت بپردازیم و عناصر مهم که در طراحی ضروری هستند را به شما بگوییم. اگر هم نیاز به یک سایت حرفه ای و با ظاهر زیبا دارید همین حالا با شماره 09307975677 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. راستی فراموش نکنید که ما تخصصی ترین شرکت طراحی سایت در ایران هستیم. از این رو سایت های گرافیکی و با استانداردهای جهانی برای شما طراحی می کنیم.

دلایل اهمیت طراحی سایت

در دنیای امروز و با گسترش تکنولوژی خیلی مهم است که ما کسب و کار خود را در فضای آنلاین معرفی کنیم. داشتن سایت نیز برای همه کسب و کارها از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا از طریق سایت می توانیم مشتریان جدید کسب و کنیم و با مشتریان قدیمی خود نیز در ارتباط باشیم. اما وب سایت به جز جذب مشتری، تاثیرات زیادی را در کسب و کار و برند شما می گذارد که قرار است در ادامه به طور کامل به آن بپردازیم. اما قبل از آن از خود این سوال را بپرسید که اصلا چرا من به سایت نیاز دارم؟ دلایل خود را بنویسید و سپس با دقت بیشتر ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید.

برداشت اولیه از کسب و کار

هنگامی که کاربران از سایت شما دیدن می کنند، اولین دید را نسبت به کسب و کار شما پیدا می کنند. آنها در عرض چند ثانیه یک تصور کلی از سایت شما می کنند و این تصور باعث قضاوت آنها درباره شما خواهد شد. از این رو بسیار مهم است که در همان ثانیه های اولیه، یک دید مثبت به انها دهید.

اگر وبسایت شما زشت یا قدیمی به نظر آید، مخاطبین و مشتریان شما یک دیدگاه منفی نسبت به کسب و کارتان پیدا می کنند. زیرا آنها وبسایتتان را جذاب نمیبینند و این عدم حذابیت باعث از دست رفتن آنها می شود و مشتریان شما به سایت رقبا سر می زنند و از آنها خرید می کنند.

 

برداشت اولیه و اهمیت طراحی سایت

 

طراحی سایت بسیار مهم است. زیرا بر دیدگاه مخاطب از برند شما تاثیر می گذارد. این تاثیر باعث می شود تا آنها را وارد کند که در سایت شما بمانند و در مورد کسب و کار شما اطلاعات کسب کنند. در صورت تاثیر بد هم باعث می شود که آنها سریعا سایت شما را ترک کنند و به رقبای شما روی آورند. یک طراحی سایت مناسب و حرفه ای باعث می شود که مشتریان جدید جذب کنید و مشتریان قدیمی خود را نیز نگه دارید. موردی که خیلی از کسب و کارهای امروزه به آن اصلا توجهی ندارند.

کمک به سئو و بهینه سازی سایت

طراحی سایت مناسب به سئو و بهینه سازی سایت شما کمک می کند. ساختار ظاهری سایت، کدهای استفاده شده در آن و راحتی استفاده کاربران از آن می تواند در افزایش ترافیک سایت شما از گوگل کمک کند. به همین دلیل تمام طراحی سایت هایی که ما در نیک نصر انجام می دهیم، با اصول سئو و موتور های جستجو است.

استاندارد طراحی سایت از موضوعاتی است که شما نمی توانید آنها را نادیده بگیرید. اگر اصول سئو on page شما مناسب نباشد، از همان ابتدا کار را برای خود سخت می کنید. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، کدنویسی سایت شما باید سئو پسند باشد تا بتوانید در موتورهای جستجو به ویژه گوگل دیده شوید.

بهترین راه برای آنکه بتوانید یک سایت با استانداردها سئو طراحی کنید، سپردن آن به متخصصین حرفه ای در این زمینه است.

تاثیر در دیدگاه خدمات دهی

مردم با دیدن سایت شما می توانند تشخصی دهند که رفتار شما با آنها چگونه است. همانطور که در بالاتر گفتیم، سایت شما یک دیدگاهی را به مشتریان می دهد. اگر آنها دید بدی را نسبت به شما پیدا کنند، این حس را می کنند که برای انها نیز تلاشی نخواهید کرد. زیرا اعتقاد دارند وقتی سایت شما انقدر خراب است، پس کاری که برای آنها انجام می دهید هم به این صورت است.

وب سایت شما نماینده شما برای صحبت با مشتری است. اگر وبسایت شما رابط کاربری مناسب، گرافیک خوب و جذاب داشته باشد، مخاطبین از سایت شما استقبال بیشتری خواهند کرد. همچنین ترغیب می شوند که از خدمات شما نیز استفاده کنند.

 

ظاهر سایت و اهمیت آن در طراحی سایت

 

در مقابل یک سایت زشت و با ظاهر نامناسب باعث می شود کسب و کار شما نامعتبر و دور از انتظار به نظر آید. از آنجایی که مردم دید نامناسبی را نسبت به شما پیدا کرده اند، در همان ابتدا از سایت شما خارج می شوند و ارزشی برای کسب و کار شما قائل نخواهند بود.

طراحی سایت خود را به عنوان یک مکان فیزیکی کسب و کار خود در نظر بگیرید. آیا شما به ظاهر مغازه، فروشگاه یا شرکت خود اهمیت نمی دهید؟ آیا قبول دارید که زشت بودن ظاهر مغازه و کثیف بودن آن باعث از دست رفتن مشتریان می شود؟ آیا ظاهر کارکنانتان برای شما اهمیت ندارد؟ مسلما همه ی این موارد برای شما اهمیت دارد. طراحی ظاهر سایت نیز به همین دلایل مهم است. وجود یک طراحی ظاهری مناسب و گرافیکی به بازدیدکنندگان حس خوب می دهد تا از خدمات و محصولات شما استفاده کنند.

افزایش اعتماد با طراحی سایت

اکثر مردم به سایت های قدیمی که طراحی خوبی ندارند، اعتماد ندارند. اگر آنها طراحی ضعیف شما را ببینند و اطلاعات شما قدیمی به نظر برسد، به سایتتان اعتماد نخواهد کرد. آنها وبسایت شما را به عنوان یک سایت قدیمی و به درد نخور قلمداد می کنند.

همواره به این فکر کنید که شخصی که به دنبال سفارش عمده از یک شرکت تولیدی است، مقدار زیادی پول را قرار است خرج کند. اگر ظاهر سایت شما زشت باشد و رابط کاربری مناسب نداشته باشد نه تنها اعتماد نمی کند بلکه ترجیح می دهد از رقبای شما خدمات دریافت کند.

از این رو ایجاد اعتماد بین مشتریان بسیار مهم است. این امر باعث می شود تا مشتریان در سایت شما بمانند. وقتی که کاربران و مشتریانتان زمان زیادی را در سایت شما صرف کنند، فرصت های بازاریابی بیشتری برای شما ایجاد می شود.

عقب ماندن از رقبا

اگر به هر دلیلی اهمیت طراحی سایت را نادیده بگیرید، رقبای شما به آن اهمیت می دهند. اگر می خواهید در رقابت باقی بمانید باید به ظاهر سایت خود اهمیت دهید.

همه ی ما دوست داریم که از رقبایمان متمایز باشیم. اگر یک سایت قدیمی، بی کیفیت داشته باشید، رقبا از شما پیشی خواهند گرفت. داشتن یک سایت با ظاهر گرافیکی مناسب باعث می شود که همیشه در ذهن مخاطبین بمانیدد و بهتر از رقبا عمل کنید.

از آنجایی که رقابت این روزها زیاد شده است و معمولا کسب و کارها قیمت های تقریبا یکسانی را به مشتریان اعلام می کنند، پس شما به چیزی نیازی دارید که شما را از بقیه متمایز کند. به همین دلیل یک طراحی وبسایت گرافیکی و زیبا یک فرصتی است که در اختیار شما قرار گرفته است تا به مخاطبین نشان دهید که چرا باید شما را انتخاب کنند.

عناصر مهم در طراحی سایت با کیفیت

 

عناصر مهم در طراحی سایت

 

به طور کلی، در طراحی سایت با کیفیت باید به این نکات توجه شود که سایت باید قابل دسترسی، رابط کاربری دوستانه، بارگذاری سریع، بهبود پذیری، مطلوبیت ظاهری، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو و … را داشته باشد.

به عنوان مثال در طراحی سایت برای وکیل نیز همین موارد صدق می‌کند. برای مثال، یک وکیل با طراحی یک سایت با رابط کاربری ساده و مناسب کاربران، به راحتی می‌تواند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند و با راحتی به ارتباط با وکیل بپردازد. همچنین، سایت باید دارای امکان جستجوی سریع و دقیق در مطالب موجود باشد و در نتیجه، کاربران به راحتی می‌توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

در مثالی دیگر، فرض کنید یک وکیل به تازگی یک سایت راه‌اندازی کرده است. در طراحی این سایت، او به نکاتی مانند طراحی مناسب برای مخاطبین وکیل، سادگی و کاربردی بودن رابط کاربری، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو و افزایش سرعت بارگذاری صفحات توجه ویژه داده است. به این ترتیب، سایت وی توانسته است به خوبی نیازهای کاربران را برآورده کند و به راحتی در جستجوهای گوگل قابل دیده شدن باشد. در ادامه نیز موارد دیگر را به شما خواهیم گفت.

رابط کاربری مناسب

وقتی کاربران وارد سایت شما می شوند بسیار مهم است که به سرعت و آسانی بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. اگر می خواهید بازدیدکنندگان سایت خود را تبدیل به مشتریان هدفمند خود کنید، بسیار مهم است که رابط کاربری مناسبی را در سایتتان پیاده سازی کنید.

بازدیدکنندگان اصلا دوست ندارند که برای دریافت اطلاعات دچار مشکل یا سردرگمی شوند. زیرا آنها دوست دارند که استفاده از سایت برای آنها راحت باشد. اگر رابط کاربری نامناسبی را سایت فروشگاهی یا خبریتان داشته باشید، مطمئن باشید که مخاطب به زودی سایت شما را ترک می کند و یک تجربه ی بد را از سایت شما عنوان می کند.

طراحی سایت ریسپانسیو

این روزها استفاده از موبایل یا تبلت ها افزایش یافته است. به همین دلیل بسیار مهم است که سایت شما چه در کامپیوتر و چه در دستگاه های تلفن همراه به خوبی به کاربران نمایش داده شود. همچنین اگر دوست دارید در نتایج گوگل بتوانید رتبه های خوبی را دریافت کنید و مخاطب تجربه ی خوبی را در استفاده از سایت شما داشته باشد، باید سایت ریسپانسیو داشته باشید. حال فرقی نمی کند طراحی سایت وردپرس انجام می دهید یا آنکه از طریق کدنویسی سایت خود را طراحی می کنید.

طراحی واکنشگرا یا ریسپانسیو به شما تضمین می کند که مخاطب شما بدون توجه به دستگاهی که از آن استفاده می کند، تجربه ی خوبی را در سایت شما دارد. طراحی ریسپانسیو به شما این امکان را می دهد که سایت شما در همه ی دستگاه ها اعم از کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و تلفن های همراه به درستی نمایش داده می شود. این درست نمایش دادن سایت به کاربران باعث می شود که آنها به راحتی بتوانند از سایت استفاده کنند.

سبک مناسب در طراحی سایت

از جلمه مواردی که باعث اهمیت طراحی سایت می شود این است که ثبات را در کل سایت شما ایجاد می کند. ساخت سایت با طراحی سایت زمین تا آسمان تفاوت دارد. طراحی سایت یعنی آنکه شما رنگ ها، آیکون ها، سایدبارها و… را به درستی در کنار هم قرار دهید. اما ساخت سایت دقیقا استفاده از ابزارها است. یعنی طرحی که شما مد نظرتان است قبلا طراحی کرده اید و با استفاده از cms ها یا کدنویسی آن طراح را پیاده سازی می کنید. از این رو بسیار مهم است که قبل از راه اندازی سایت، طراحی آن را انجام دهید. این کار باعث می شود پس از راه اندازی سایت مخاطبین بیشتری را جذب سایت خود کنید.

حال منظور ما از سبک مناسب در طراحی سایت این است که سایت شما چگونه به نظر برسد. شما رنگ، قالب، فونت و… را در هر صفحه از سایت خود تعیین می کنید. این امر باعث می شود که سایت شما در تمام صفحات خود یکسان باشد. اگر ساده تر بگوییم منظور ما این است که تمام صفحات سایت شما باید رنگبندی یکسان، فونت یکسان، آیکون های یکسان و… داشته باشند. این امر باعث می شود مخاطب راحت تر بتواند در سایت شما کار کند. به عنوان مثال خودروی bmw در تمام این سال ها طرح کلی خود را نگه داشته است. مثلا صفحه کیلومتر، مانیتور و جلو پنجره آن در تمام خودروهای تولید شده در این شرکت طرح تقریبا یکسانی دارند.

وقتی طرح ثابتی را در کل سایت خود داشته باشید، سایت منسجم تری را ایجاد می کنید. این امر باعث می شود تا مخاطبین زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند و برند شما را به رسمیت بشناسند. مثلا در شرکت طراحی سایت نیک نصر، ما از رنگبندی و فونت یکسانی در تمام سایت استفاده کرده ایم.

تصاویر هدفمند

استفاده از تصاویر میان نوشته های سایت باعث می شود تا چشمان مخاطب خسته نشود. همچنین بازدیدکنندگان سایت 10 برابر بیشتر با ویدیو یا عکس نسبت به عکس ارتباط برقرار می کنند. اما باید بدانید که زیاده روی در این کار همه چیز را خراب می کند.

درست است که استفاده از عناصر بصری تعامل و تجربه ی کاربری را افزایش می دهد، اما برخی از کسب و کارها در این امر دجار یک سری اشتباهات می شوند. وجود تصاویر و فیلم های زیاد در سایت باعث می شود که احساس بی نظمی و در هم ریختگی را در سایت شاهد باشیم.

خیلی از افراد تصور می کنند که زیاد بودن عکس ها و فیلم ها در متن باعث می شود که تعامل کاربر با سایت افزایش پیدا کند. اما باید بدانید که استفاده زیاد از عناصر بصری خوانایی متن ها را در صفحه کاهش می دهد و باعث نا رضایتی کاربران می شود. از این رو بهتر است که از تصاویر و ویدیوها در سایت به صورت کاملا هدفمند استفاده کنید.

وقتی که بدانید طراحی سایت با ساخت سایت کاملا تفاوت دارد باعث می شود که سایتی را ایجاد کنید که از همه نظر رویایی به نظر برسد.

سرعت صفحه

شما یک سایت با طراحی بی نظیر هم داشته باشید اما به کندی برای کاربر نمایش داده شود، هیچ فایده ای ندارد. زیرا سرعت در سایت بسیار مهم است. سرعت بالای سایت باعث می شود که مخاطبین شما به راحتی به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. باید بدانید که مخاطبین از انتظار برای بارگزاری صفحات متنفرند. اگر بارگزاری صفحات شما بیش از حد طول بکشد، مخاطب علاقه ی خود را به سایتتان از دست می دهد و به سایت های رقیب شما که بهتر هستند مراجعه می کنند.

با استفاده از ابزار google page speed insight می توانید ببینید که سایت شما در حال حاضر با چه سرعتی بارگزاری می شود. هرجا هم که باعث کندی سایت باشد را این ابزار به شما نمایش می دهد. یکی دیگر از روش های بالا بردن سایت استفاده از خدمات شرکت هایی است که طراحی وب انجام می دهد. شما باید سایت خود را به شرکت هایی بسپارید که تجربه ی کاربری مناسبی را در سایت شما پیاده سازی کنند. کاری که ما در شرکت نیک نصر انجام می دهیم.

 

 

شرکت طراحی سایت نیک نصر

شرکت طراحی سایت نیک نصر

ما در شرکت طراحی سایت نیک نصر، جدای از خدمات طراحی وبی که ارائه می دهیم، همواره قصد داریم که اطلاعات مفید و به روزی را به مخاطبین خود ارائه دهیم. از این رو با تمام دقت و حوصله مقالات سایت را تهیه و منتشر می کنیم.

4 دیدگاه در “اهمیت طراحی سایت

 1. سپهر خدابنده گفت:

  من واقعا هنوز متوجه نشدم که اصلا چرا طراحی سایت مهم است؟

  1. نویسنده گفت:

   طراحی سایت یکی از عوامل اصلی برای جذب مخاطبان و افزایش فروش و درآمد است. طراحی سایت موثر و جذاب به شما کمک می کند تا نگاه مخاطبان را به خود جلب کنید، آن‌ها را برای مدت بیشتری به سایت خود بچسبانید و نهایتاً باعث افزایش فروش، درآمد و محبوبیت شما در بازار می شود. همچنین، طراحی سایت بهینه و حرفه‌ای می‌تواند در بهبود تجربه کاربری (UX) کمک کند و باعث رضایت بیشتر کاربران شود.

 2. مهتاب رحمتی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از وقتی که برای ما کاربرانتون میزارید و همیشه مطالب دست اول و عالی رو قرار می دید. سوالی از خدمتتون داشتم که اگر پاسخش هم ندید مهم نیست.
  چجوری طراحی سایت می تونه روی کاربر و اصلا فروش تاثیر گذار باشه؟

  1. نویسنده گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه
   ممنون از این همه لطفا و انرژی مثبت
   طراحی سایت می تواند به چندین روش تأثیر بگذارد. اولین تأثیر آن بر تجربه کاربری (UX) است. یک طراحی سایت بهینه و جذاب می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد و در نتیجه باعث بیشتر شدن نرخ تبدیل و کاهش نرخ بازگشت (bounce rate) شود. طراحی سایت حرفه‌ای همچنین می تواند اعتماد کاربران به سایت شما را بالا ببرد و باعث افزایش فروش و درآمد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

فهرست مطالب

فالو کردن در اینستاگرام
جدیدترین مقالات

دسته بندی مقالات